نتایج جستجو برای عبارت :

جراحت

(این‌ها همه موقت است، پاک می‌کنم.. عجالتا می‌نویسم بلکه راحت‌تر بگذرد زمان)
هنوز کامل از خواب بیدار نشده بودم... که پیام اومد از... 
دوباره صداها تو سرم چرخید... 
میدونی سنگ که نیستیم، بی تفاوت بگذریم... درد داره این روزا... شاید این تصمیم با اینکه شبیه یک مهلکه واقعیه، بهترین تصمیم بود... جلز و ولز کنیم هی که چی بشه؟ 
کاش واقعا به قول اون دوستمون درست شه همه چی... 
کاش ما دووم بیاریم تا اون روز...
هعی... امان از این چرخش بی رحمانه روزگار...
امان از‌خود
وسقمی لا یشفیه الّا
طبک.
درد و مرضی که به جونم
افتاده رو جز تو کسی نمیتونه
طبابت کنه.
آن مریضی غرق شدن
در استخر آمال و آرزوهایی
که تمومی نداره.
آن درد اعتیاد به فضای مجازی.
آن جراحت و زخم قلب
دور افتاده از تو.
آن روان پریشان
آن روح آسیب دیده.
خدایا کمکم کن.
تقویم شیعه
شانزدهم شوال
جنگ حمراء الاسد
در این روز در سال ۳ هجری قمری جنگ حمراء الاسد اتفاق افتاد. «حمراء الاسد» نام مکانی در اطراف مدینه است. بعد از جنگ احد و آمدن مسلمانان به مدینه، پیامبر صلی الله علیه و آله برای آن که مبادا قریش مراجعت کنند و به مدینه حمله نمایند امر نمود تا بلال ندا دهد: امر خداوند متعال است که باید آنان که در احد حاضر بوده‌اند و جراحت دیده‌اند به تعقیب دشمن بروند. اصحاب کار معالجه را رها کردند و لباس رزم پوشیدند. امیر ال
درد من نشستن خاری کوچک بر بدن نیست که در عرض چند دقیقه خوب شود و ظرف چند روز درد زخم و جای زخم تا همیشه فراموشم شود. درد من درد جراحتی است که از نشستن چاقویی داغ و برنده بر عمق روح و روان و قلبم ریشه می‌گیرد. درد من، جراحت من، احتیاج به جراحی دارد، اما این جراحی نه بی‌حسی دارد و نه بیهوشی. جراحی من در کمال هشیاری و آگاهی انجام می‌گیرد، جراحی من محدود به اتاق عمل نیست، روح و روان من هر لحظه و هرجا درحال تحمل دردجراحی است. من محکوم به درد کشیدن هست
من هنوز همان کودکم مادر اما بازی ها بزرگ شده اند ، کثیف شده اند ، دست ها دیگر گل آلود نمی شوند ، خون آلود می شوند ، زخم ها و جراحت ها خوب نمی شوند ، اسلحه ها واقعی اند ، آدم ها به راستی می میرند ، گریه ها و فریاد ها ساختگی نیستند ، من می ترسم ... دنیا به کابوس های شبانه ام می ماند ؛ دیگر نمی خواهم بازی کنم ، من این بازی را دوست ندارم.
هماتوم به معنی تجمع خون در زیر ناخن پا یا دست است. این وضعیت بر حسب شدت جراحت می تواند بسیار دردناک باشد و در شرایطی هم می تواند آسیب جدی نبوده و با وضعیت پزشکی حادی همراه نباشد.
 این مشکل با نام های پنجه دونده، پنجه تنیس و یا پنجه اسکی هم شناخته شده است.

ادامه مطلب
1- مولوی گرچه اول مثنوی جای بحث را می بندد و  می گوید :
هرکسی از ظن خود شد یار من

از درون من نجست اسرار من
اما بعدا  توضیح می دهد که :

ای بسا هندو و ترک همزبان

ای بسا دو ترک چون بیگانگان

پس زبان محرمی خود دیگرست

همدلی از همزبانی بهترست

غیرنطق و غیر ایما و سجل

صد هزاران ترجمان خیزد ز دل

2- ه ا سایه ( امیرهوشنگ ابتهاج) شاعر معاصر در
مصاحبه ( از لینک گوش کنید) می گوید که موفق ترین انسان ها کمتر از 20 درصد موفق می شوند تا منظور خود را از طریق جملات بیا
شکستگی شدید تیبیا و آسیب شدید زانو بر اثر افتادن از ارتفاع که استخوان شکسته پوست را پاره کرد و با جراحت زیاد همراه بود که با تکنولوژی الیزاروف انجام شد.
آدرس مطب تهرانسر بلوار اصلی مجتمع سهند طبقه4 واحد 410
تلفنهای تماس 09382624034 و 02144563178
⚪وبسایت Www.baharteb.blog.ir
Instagram @bahartebkaran
Telegram
⚫ @bahartebkaran
آفت دهان یک زخم کوچک در داخل دهان است که به رنگ سفید یا خاکستری با حاشیه قرمز دیده می­‌شود. آفت دهان عموما روی بخش­‌های نرم دهان مانند زبان، داخل گونه‌ها و سطح داخلی لب­ها ظاهر می­‌شود.
آفت‌­های دهانی واگیردار نیستند و عموماً در عرض حدود یک هفته، خودشان
بهبود می­‌یابند. آن­ها کمتر از یک سانتیمتر قطر دارند و به صورت تکی و یا
دسته‌ه­ای ظاهر می­‌شوند. نوع نادرتر و شدیدتر آفت، زخم­‌های بزرگ­تری
ایجاد می‌­کند، که ممکن است دو هفته یا بیشت
ارزیابی زخم حاد مانند تمام ارائه خدمات اورژانسی ، احیا و ثبات بیمار از اهمیت بالایی برخوردار است . علاوه بر کسانی که نیاز به مداخله فوری دارند ، به دلیل خونریزی شدید ، بیشتر زخم‌ها در طی ارزیابی ثانویه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند . آبیاری و اکتشاف در یک ناحیه روشن می‌تواند به شناسایی محل خونریزی ، اجازه مداخله فوری ، و شناسایی هر گونه نگرانی‌های جراحی اضطراری کمک کند . علاوه بر کاهش حجم ناشی از خونریزی ، زخم‌هایی که شامل بیش از ۱۰ درصد از ن
#هفته_دفاع_مقدس گرامی بادتیر و گلوله، خون و آوار و جراحت این واژه ها اصلا شبیه شعر هم نیستباید بپاشونم اصول شاعری روشعرم که پیش جون آدمها مهم نیستموشک می‌باره روی بیتم گاه و بی گاهموشک تموم بچگی هامو گرفتههی جای قایم موشکا و جای خندهجیغ از گلوی ترسمون تا کوچه رفتهجنگیدن اصلا چیز خوبی نیست. باشه!اما نه وقتی حقتو دارن میگیرناین حرفهای شیکو باید پرتشون کردوقتی که ایمان و غزل توشون اسیرنما هرکجا ظلمی بشه باهاش میجنگیماین نوع جنگیدن برامون افت
آقاهه گفت من خودم پلیس بودم 
بازنشست شدم 
می دونم کار شما چه زحمتهایی داره 

خون پاشید تو چشمم 
بعد رفتم عینک محافظ زدم 
راستشو بگم عقلم نکشید به عینک محافظ 
آخه قبلا خودم عینک طبی داشتم 
عینک محافظ خیلی خوبه عالیه 
نمی دونم اون تلق چجوریه که باعث شفافیت بیشتر هم میشه! 
با قمه زده بودن از پشت سر بنده خدا رو 
سه تا جراحت 
ازش آزمایش گرفتم 
هفته پیش هم یه سوزن آلوده خورده بود به دستم و قشنگ خونی شده بود 
هنوز سر اون نرفتم چک کنم خودمو 
شایدم بی
  و جنون می کُشد مرا 
زمانی که رقیب شمشیر خود را بر پیکرم فرو کرده است
می رود و با آنکه می دانم میتوانم آخرین ضربه را بر او وارد کنم
شمشیر خود را بر زمین می اندازم
می رود و من جراحت خود را می بندم تا خونریزی آن کم شود
رقیب من باز میگردد، میبینم بر پیکر او هم لشگریانش زحم زده اند
عذرخواهی میکند
رو می کند و به من می گوید: به حرف هایم گوش می دهی؟ که من تنها به تو اعتماد دارم!
از دردهایش می گوید و من به یکباره چنان قد می کشم و پیر می شوم
خشم را در خود می
میکرونیدلینگ چیست؟
میکرو به معنی کوچک و نیدلینگ یعنی سوزن زدن است و میکرونیدلینگ یعنی ایجاد سوراخ های ریز در سطح پوست .میکرونیدلینگ روش جدید درمان بیماری های پوست است که بوسیله ابزاری به نام درماپن انجام می شود. با نفوذ سوزن ها به لایه درم یک جراحت مختصر در پوست ایجاد شده و بدن به آن واکنش نشان داده و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می کند و طی این فرایند کلاژن و الاستین که دو پروتئین اصلی و قوام دهنده پوست هستند تولید می شود.( Collagen Induction Therapy)
سردرد سمت چپ سر
داشتن سردردی که قسمت چپ مغز را تحت تاثیر قرار دهد و علت آن نا معلوم باشد، می تواند هشدار دهنده باشد، دانستن انواع سردرد که باعث درد در سمت چپ می شود دردی را توضیح می دهد و به فرد کمک می کند تا درمان درست را انجام دهد، تقریباً 50 درصد بزرگسالان در سراسر جهان از سردرد رنج می برند، اغلب آن ها به عنوان سردرد های اولیه شناخته می شوند ، چون جراحت اساسی و یا شرایط خاصی وجود ندارد، تنها یک بخش کوچک از سردرد به خاطر یک چیز جدی تر به وجود خ
سردرد سمت چپ سر
داشتن سردردی که قسمت چپ مغز را تحت تاثیر قرار دهد و علت آن نا معلوم باشد، می تواند هشدار دهنده باشد، دانستن انواع سردرد که باعث درد در سمت چپ می شود دردی را توضیح می دهد و به فرد کمک می کند تا درمان درست را انجام دهد، تقریباً 50 درصد بزرگسالان در سراسر جهان از سردرد رنج می برند، اغلب آن ها به عنوان سردرد های اولیه شناخته می شوند ، چون جراحت اساسی و یا شرایط خاصی وجود ندارد، تنها یک بخش کوچک از سردرد به خاطر یک چیز جدی تر به وجود خ
تَن پاک کُن ( تنباکو )!
در زمانهای قدیم جذامی ها و صاحبان جراحات و بیماریهای پوستی واگیر دار را از شهر ها رانده و نفی بلد می کردند.گویند در زمانهای قدیم در شهری یکی از این بیماران را بیرون کرده و در بیابان رها نمودند و به حال خویش وا گذاشتند. مرد بیمار چون شب رسید و سرما بر وی مستولی شد  ناگزیر بوته ها و علف های دور و بر خود را جمع کرده و آتش زد. از آن پس هر شب همین کار را میکرد.بعد از چند روز متوجه میشود که زخمها و جراحت پوستش کاهش پیدا کرده و حتی از
با سلام
دیشب شب بیست و سوم ماه رمضان ، آخرین شب قدر امسال بود.
تصمیم داشتیم به مسجد برویم . طاها ساعت های 9 خوابید و بعد نیم ساعت بیدارشد . شروع به بازی کرد ساعتهای 10 بود که دعای جوشن کبیر از تلویزیون پخش می شد. طاها با شنیدن دعا به سمت میز تلویزیون رفت و همانجا با تلویزیون حرف می زد و بازی می کرد . من و خانم هم عقب تر نشسته بودیم و به دعا گوش میدادیم. طاها که مدام وسیله ای را روی میز می گذاشت و بعد می انداخت و دوباره می نشست و برمی داشت و پا میشد و میگ
جنایت بر غیر جان آدمی
جنایت بر غیر جان آدمی بر٣ قسم است:
1-ایراد جراحت،جنایت بر اعضا،و جنایت بر منافع بدن،مانند دیدن و شنیدن. 2-زخمهای وارد شده بر بدن دوگونه اند:شجاج و جراح. 3-شجاع(جمع شجه) زخمهای سرو صورت و جراح (جمع جرح) زخمهای سایر اعضای بدن است.
الف:شجاج به نظر مشهور امامی بر ٩ قسم است:
1-حارصه(خارصه): خراشیدگی پوست بدون آنکه خون جاری شود. 2-دامیه: زخمی که اندکی در گوشت نفوذ کند و موجب جاری شدن خون گردد. 3-متلاحمه(باضعه): جراحتی که بخش زیادی از گوشت
سشوار قادر است اعجاز نماید , ولی ممکن است به موهای شما جراحت نیز
بزند . آیا راهی موجود هست که‌این جراحت را به دست کم برسانیم؟ چه طور
می‌توان نیز از کاربرد های یک سشوار سود جست و نیز کمترین زخم را به موها
وارد ساخت؟ بیشتر مردمان هنگام به کار گیری از سشوار در گیر اشتباهاتی
میشوند که نیز از کاربرد اثر گذار آن غایت به کارگیری را نمی‌برند و نیز به
موهای خویش جراحت میرسانند .
سشوار میتواند اعجاز نماید , البته ممکن است به موهای شما زخم نیز بزند .بن
✨ ترک «بسم الله الرحمن الرحیم» ✨
عبدالله بن یحیى بر امیرالمؤمنین علیه السلام وارد شد، صندلى "کرسى" در برابر آن حضرت بود، حضرت امر  فرمود که بر آن کرسى بنشیند؛ عبدالله نشست، چیزى نگذشت که چیزى بر سرش افتاد و سرش شکست و خون جارى گشت.
حضرت امر فرمود آب آوردند و خون سرش را شستشو داد و فرمود: نزدیک شو به من؛آنگاه دست بر شکاف سرش گذارد، در حالى که عبدالله سخت بى تابى مى کرد، جراحت سر را به هم آورد و بهبود پذیرفت، گویا شکستگى پدید نگشته بود؛ پس از آن
تایید خبر قتل امام جمعه کازرون استان فارس
حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون پس از برگزاری مراسم احیا شب بیست و سوم ماه رمضان، هنگام بازگشت مورد سو قصد افراد ناشناس قرار گرفت.
معاون اجتماعی فرمانده ناجا در استان فارس با تأیید این خبر گفت: حجت‌الاسلام محمد خرسند توسط فردی درب منزل خود با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد، اما متأسفانه بدلیل عمق جراحت در ناحیه شکم، در بیمارستان کازرون جان به جان آفرین تسلیم کرد.
به
درمان زخم حاد

بعد از آسیب ، حضور of و PAMPs توسط macrophages ساکن بافت احساس می‌شود که به نوبه خود monocytes گشت زنی را فعال می‌کند تا وارد جراحت شود [ ۶۲ ] . در داخل ، monocytes cytokines و کموکاین ها ( ۴۶ ، ۴۷ ) را آزاد می‌کنند تا neutrophils را به درون زخم وارد کنند . انتشار محتوای neutrophils granule ، جذب monocytes of که به زودی تبدیل به جمعیت غالب monocyte - macrophage در جراحت می‌شوند را افزایش می‌دهد [ ۶۲ - ۶۲ ] . این سلول‌ها با plasticity بزرگ به حساب می‌آیند [ ۶۵ - ۶۷ ] ، که به آن‌ها اجازه می‌دهد
هزار جهد بکردم که سر عشق بپوشم
نبود بر سر آتش میسرم که نجوشم
به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم
شمایل تو بدیدم نه صبر ماند و نه هوشم
حکایتی ز دهانت به گوش جان من آمد
دگر نصیحت مردم حکایت است به گوشم
مگر تو روی بپوشی و فتنه بازنشانی
که من قرار ندارم که دیده از تو بپوشم
من رمیده دل آن به که در سماع نیایم
که گر به پای درآیم به دربرند به دوشم
بیا به صلح من امروز در کنار من امشب
که دیده خواب نکرده‌ست از انتظار تو دوشم
مرا به هیچ بدادی و من هنوز بر آنم
تجدید بنا لزوما رفوگری فرش نمی باشد ولی عملیاتی که به نوعی در کامل شدن و یا رفع نواقص فرش انجام می شود پایین پوشش رفوگری قرار می گیرد . رفوگری کاری میباشد که معمولا نیازمند تجربه و مهارت خاصی می باشد و افرادی که مبادرت به این عمل می نمایند می بایست دارنده سابقه طولانی در بافت، رنگرزی، بهترین قالیشویی در مشهد شناخت رنگ و مواد اولیه فرش باشند .
همهزخم دیدگی های فرش را می بضاعت به سه تیم تقسیم نمود:الف-جراحت دیدگی کمب-آسیب دیدگی متوسطپ-آسیب دیدگ
عمر سعد ملعون نزدیک غروب با شادی از خیمه اش بیرون آمد در حالی که در دستش چوب یا عصایی گرفته بود و یکی یکی اجساد شهدای کربلا را شناسایی می کرد. تا اینکه به گودال قتلگاه رسید. دستور داد تا سنگها، کلوخها، نی های سوخته، چوبها و قطعات شمشیر و نیزه را برداشتند تا پیکر منور و مطهر حضرت سید الشهدا -  روحی و ارواح شیعته فداه -  ظاهر شد.
عمر سعد ملعون وقتی جراحتهای بی حد و حساب آن حضرت را در جسم بی سر آن امام شهید دید گفت:  این همان حسین است که دیدم بارها رس
ناخن‌های زیبا و سالم، نشان‌دهنده سطح سلامت جسم هستند.
ناخن‌های‎تان مدام می‌شکنند؟ اول علت شکستن ناخن‎ها را بیابید و بعد با رعایت نکات ساده از این اتفاق جلوگیری کنید.
ناخن شکسته معمولاً با استرس جسمی، فقر مواد مغذی، یا سایش و پارگی ایجاد می‌شود. ناخن‌های شکسته می‌تواند یک مشکل باشد، به‌خصوص اگر با دست‌های‎تان کار می‌کنید. اگرچه شکستگی و شکننده بودن ناخن‌ها کاملاً طبیعی و گاهی اجتناب‌ناپذیر هستند، اما راه‌هایی وجود دارند که شما م

توی بهداری پادگان برای کمیسیون دو بخش وجود داره. یک/ کمیسیون بدوی: برای گرفتن استعلاجی‌هایی که بیشتر از ده روز هستن. دو/ کمیسیون ۱۳۴: برای گرفتن خسارت در نتیجه‌ی ضربه و جراحت و ...
چند روز پیش یکی از سربازهای بخش فرهنگی اومد و درخواست کمیسیون ۱۳۴ داد. پاش بخاطرِ ضرب‌دیدگی توی فوتبال بدجور آسیب دیده بود. خودش نمی‌دونست این کمیسیون اصلا چیه و وقتی ازش پرسیدم که از کجا و توسط کی مطلع شده، چیز جالبی گفت. گفت فرمانده‌شون گفته بیاد و درخواست کمی
زخم دهانه زحم چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟
زخم دهانه رحم، یک بیماری خوش خیم است که در اثر برخی تغییرات ساختاری در سلول‌های دهانه رحم ایجاد می‌شود. زخم دهانه رحم در تمام گروه‌های سنی رایج است و از 
میان تمام بیماری‌های زنان، بیشترین شیوع را در خانم‌ها دارد. آسیب‌ها و جراحت‌های وارد شده به دهانه رحم در اثر زایمان، سقط جنین، بیماری‌های التهابی واژن و رحم از جمله 
علت‌های زخم دهانه رحم هستند. برقراری روابط جنسی در سن پایین، می‌تواند باعث ا
ali rajabi:اولا تنهام دوما امین ندارم. 
این جمله ای است که رهبر معظم انقلاب به یکی از بزرگان حوزه علمیه بیان کرده بودنند.
دعوای دو فقیه که هر دو از ارکان و اعضای  شورای نگهبان هستند و در فضای عمومی هم دیگر را مورد حمله قرار می دهند، دو آیت الله که در سالهایی نه چندان در مسوول دستگاه قضا در این کشور بوده اند. و هر دو مسوول تایید صلاحیت مسوولین کشور و تایید شرعیت قوانین را بر عهده دارند و یکی شان مسوول تشخیص مصالح نظام است، در پیش چشم مردم و همه دشمنان
دلیل عمده گلو درد
گلو درد ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد مانند عفونت. در اینجا هشت مورد از عمده ترین علل گلو درد را برایتان شرح می‌دهیم.
۱- سرماخوردگی، آنفولانزا و سایر عفونت‌های ویروسی
ویروس‌ها علت حدود ۹۰ درصد از گلو درد‌ها هستند. از جمله ویروس‌هایی که باعث گلو درد می‌شوند عبارتند از:
سرماخوردگی
آنفلوآنزا
بیماری مونونیوکلوسس، یک بیماری عفونی است که از طریق بزاق انتقال می‌یابد
سرخک، بیماری که باعث بروز خارش و تب می‌شود
آبله مرغان،
امام جمعه کازرون به قتل رسید

امام جمعه کازرون به ضرب چاقوی یک مهاجم، سحرگاه امروز به قتل رسید.
‌به
گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمد خرسند، امام جمعه کازرون، حوالی سحرگاه
چهارشنبه ۸ خرداد، در مقابل منزل خود توسط فردی به ضرب چاقو مضروب شد.
براساس این گزارش، خرسند بعد از انتقال به بیمارستان و برا
از روزی که پای محیا دچار جراحت شد، دغدغه اصلیم این بود که توی سفر هفتم خرداد به استان گلستان، پاش اذیتش نکنه و سفر بهش خوش بگذره. یکشنبه که برای اولین بار ظاهر زخم‌ه بهتر شده بود، کمی خیالم راحت شد که می‌تونه بی‌دردسرتر این سفر رو بره.خودش که خیلی درباره‌ش نمی‌نویسه! ولی برای من جالب بود که تجربه متفاوتی رو داره از سر می‌گذرونه. همکاری با یونیسف برای رسوندن اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم به مناطق سیل زده استان گلستان و همراهی با مهتاب کرامت
مناقب و شخصیت والای امام سجاد علیه السلام در کلام یعقوبی
یعقوبی مورخ نامی در تاریخ خود چنین می‌نویسد:
وكان أفضل الناس وأشدهم عبادة وكان یسمى زین العابدین وكان یسمى أیضا ذا الثفنات لما كان فی وجهه من أثر السجود وكان یصلی فی الیوم واللیلة ألف ركعة ولما غسل وجد على كتفیه جلب كجلب البعیر فقیل لأهله ما هذه الآثار قالوا من حمله للطعام فی اللیل یدور به على منازل الفقراء. قال سعید بن المسیب ما رأیت قط أفضل من علی بن الحسین.
او برترین مردم زمانش بود
انگشتان قطع شده دست و پیوند و افزایش طول طبیعی
پروتز انگشتان قطع شده دست که به صورت کاملا حرفه ای و با ساخت و تکنولوژی برتر روز دنیا این امکان رو به بیماران عزیز می‌دهد که برای انگشتان خود بعد از افزایش طول استخوان‌های دست استفاده کنن این انگشتان امکان کارای یک انگشت واقعی در کارهای روز مره را به شما می‌دهند، توجه داشته باشید که بیماران ما از افرادی که در حوادث کاری کارگران و دعوا و جراحت چاقو و مجروحین تصادفی و جنگی هستن که بعد از افزایش ط
هو

روضه‌ی عاشورای امسال جان‌‌کاه‌تر از تصورم بود. آن‌قدر که نیمی از روضه را از خود بی خود شده بودم و فقط فریاد بود و شیون. آن هم نه فقط من، تمام آن‌هایی که از ابتدای روضه دل داده بودند به سرایش غمبار نوحه‌خوان. امسال همه چیز خیلی روضه‌تر از هر سال بود، همه‌ی روضه‌ها، زمینه‌‌ها، حتی شورها... از همان شب اول که بیش‌تر صلابت است و دلتنگی عزای حسین. امسال که عجیب‌تر از هر سال دل‌ سنگ ما در روضه زیر و رو می‌شد. امسال عصر عاشورا از همیشه جان‌
معاون اجتماعی فرمانده ناجا در فارس دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار فارس در شیراز گفت: حجت‌الاسلام محمد خرسند ساعتی پیش توسط فردی درب منزل خود با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد، اما متاسفانه بدلیل عمق جراحت در ناحیه شکم، در بیمارستان کازرون جان به جان آفرین تسلیم کرد.

ادامه مطلب
شکستگی جمجمه
شاید شکستگی جمجمه برای بسیاری دور از باور باشد زیرا معتقدند این عضو
از بدن بسیار مقاوم است . اما جمجه که به عنوان محافظ مطمئن از مغز است نیز
دچار شکستگی می شود. شکستگى جمجمه ممکن است باعث صدمه یا اختلال کار مغز
شود که در این حالت هشیارى ممکن است مختل شود یا بیهوشى دست دهد، به ‌طورى
که عوارض جراحت ‌هاى دیگر احتمالى یا ناراحتى‌هاى دیگر را بپوشاند.
علت اصلی شکستگی جمجمه ضربه شدید به سر است. ضربه به سر از شایعترین علت های  بستری و
اصطاح ضربۀ روحی سازمانی از
حوزۀ پزشکی اقتباس و به دنیای سازما نها وارد شده است. به طور کلی به هر
نوع ضربه، جراحت، شوک، آسیب و حادثۀ وارد شده بر بدن در علم پزشکی، ضربۀ
روحی یا تروما گفته می شود؛ مشروط به اینکه از خارج به بدن وارد شده باشد و
عامل درونی، علت ایجاد آسیب نباشد . پس از یک حادثه یا ضربه های مکرر،
مردم ممکن است با روشهای مختلف واکنش نشان دهند.
معمولا
افرادی که در معرض رویدادها یا بیماریهای سخت قرار میگیرند و یا به دلیل
حوادث مختلف،
بسم الله 
صدایش می آمد و خودش نبود، شصت هفتاد ساله میزد صدایش؛ پیر، ناهماهنگ، خش دار. انگار تارهای صوتی اش چین خورده بودند و لای چین ها دود اگزوز اتوبوس های فکسنی جمع شده بود  و اصوات هنگام عبور لابلای آنها گیر می کردند . یک همچین صدای ناجوری داشت . همینطوری که داشت حرف میزد از جلوی اتاقمان رد شد . سی سالش هم نبود . شوکه شدم و فکر کردم : صدایش زودتر از خودش پیر شده و ناگهان دلم گرفت . 
کدام بخش وجودم زودتر از خودم پیر شده بود ؟ 
همیشه بخش هایی از وج
هزار جهد بکردم که سر عشق بپوشم       نبود بر سر آتش میسرم که نجوشم
به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم      شمایل تو بدیدم نه صبر ماند و نه هوشم
حکایتی ز دهانت به گوش جان من آمد      دگر نصیحت مردم حکایت است به گوشم
مگر تو روی بپوشی و فتنه بازنشانی      که من قرار ندارم که دیده از تو بپوشم
من رمیده دل آن به که در سماع نیایم      که گر به پای درآیم به دربرند به دوشم
بیا به صلح من امروز در کنار من امشب      که دیده خواب نکرده‌ست از انتظار تو دوشم
م
هر روش پزشکی و درمانی که انجام می شود، بدون عارضه و عیب نیست. به همین دلیل است که شعار اصلی سازمان پزشکی «پیشگیری بهتر از درمان است» می باشد. با این وجود روند چاق شدن گاهی خارج از اختیار است و پس از مدتی که به اندام خود نگاه می کنیم، متوجه چاق شدن برخی قسمتها از جمله شکم می شویم. برای درمان می توان از روش لیپوماتیک استفاده کرد. اما این روش با تمام مزایایی که دارد، بدون نقص نیست. در زیر به برخی از معایب لیپوماتیک می پردازیم.
معایب و عوارض لیپوماتی

یه ویتامین هست که :
دکترا تجویزش نمی کنن ، 
توی داروخونه ها هم نمی فروشن ،
و سازندگان هم نمیتونن بسازنش چون :  منبعش قلب توئه عزیزمن.. :) الهی که کم نشه تو وجودم ویتامین M  چون در این صورت دیگه سیستم بدنم درست کار نمیکنه.

کلمهٔ ویتامین از واژه یونانی ویتا به معنی «زندگی» است. خستگی یکی از شایع‌ترین نشانه‌های ابتلا به کمبود ویتامین است، اما کمبود ویتامین همیشه به شکل خستگی ظاهر نمی‌شود. گاهی ممکن است مشکلاتی در بدن‌مان ایجاد شوند که خیلی
ترمیم پستان بعد از جراحت
ترمیم سینه پس از عمل برداشتن سینه یا جراحات وارد شده بر سینه برای بازسازی یا بازگردانی سینه که تمام یا بخشی از ان با جراحی برداشته شده یا بدشکل شده است قابل انجام است.در واقع ترمیم سینه به دلایل مختلفی توسط افراد انجام می شود.
علل مختلفی وجود دارند که موجب می شوند تا بانوان مجبور باشند قسمتی و یا تمام سینه خود را تخلیه کنند؛ از دست دادن سینه ها موجب می شود تا فرد از نظر ظاهری تفاوت هایی را با دیگران داشته باشد؛ این ا
ترشحات حلزون از چه موادی تشکیل شده و چه کاربردهایی دارد؟
طبیعت برای ما هر چیزی که لازم است تا سالم و زیبا بمانیم، فراهم کرده است، ترشحات حلزون نیز یکی از این عناصر طبیعی مفید برای زیبایی و شادابی پوست ماست. اثرات سودمند ترشحات حلزون چندین دهه است که مورد توجه بسیاری از دانشمندان و به ویژه متخصصان پوست قرار گرفته است و آزمایشات گسترده و بررسی‌ های متعدد، وجود عناصری در آن را که به بازسازی و ترمیم بافت ‌ها، کاهش چین و چروک، درمان آکنه و حتی
سردرد سمت چپ سر
* کاتگوت معمولی Plain Catgut : نسبتا سرعت بالا و غالبا در فاصله5 - 10 روز توان استحکام خویش را از دست می دهند و در مسافت 70 روز در بافت های تن هضم و جذب می گردند . برای لیگاتور عروق کوچک و بخیه زدن چربی تحت پوست بکار می‌رود . در میزان های 3 تا 5 - 0 موجود است . رنگ ارگانیک آن زرد رنگ است ولی ممکن است با رنگهای آبی رنگ یا این که مشکی رنگ رنگ کردن شود . در جراحی های زیبایی صورت ممکن است این نخ در پوست استعمال شود زیرا بیشتر از یک هفته نیاز به وجود بخیه در صورت نیست
مواد مغذی ضروری برای التیام زخم
مواد مغذی ضروری برای التیام زخم
تروما به رخداد استرس ­زایی گفته می­شود که به­ وسیله جراحت فیزیکی یا شیمیایی ایجاد شده باشد. نقش تغذیه سالم هم در پروسه درمان و هم پیشگیری از مشکلات ناشی از تروما بسیار چشمگیر است. براساس شدت بیولوژیکی و تغییرات متابولیکی ایجاد شده پس از تروما نیاز به برخی مواد مغذی و مکمل­های تغذیه ­ای افزایش می­ یابد.
کالری: درمان زخم نیاز به انرژی دارد. کربوهیدرات و چربی مهمترین منابع تامین
سردرد سمت چپ سر
سردرد سمت چپ سر
ترمه , نوعی پارچه گران‌بهای بافته‌شده از الیاف بسیار لطیف است که از صنعت های دستی نساجی نفیس کشور‌ایران است . نقش‌های منحنی نظیر بته جقه و گل‌های شاه‌عباسی در رنگ‌های مختلف در ترمه به کار میرود .ترمه با طرح‌های مضاعف متنوعی در نقاط متفاوت جمهوری اسلامی ایران بافته می‌گردد و ترمه یزد به زیبایی زیاد دارای شهرت است . برای ترمه‌بافی از ابریشم و پشم مرغوب با الیاف بلند به کار گیری می‌نمایند . نخ‌ها با رنگ‌های گیاهی و مواد تصنعی ارگانیک , و
به هر سازمانی که می خواهید سرویس ها چاپ جام کاغذی ارائه فرمائید از نسخه نرم افزاری آن اداره جهت جایگزاری لوگوی تان بهره مند گردید .– در تعیین رنگ توجه داشته باشید . شما این امکان را دارید که طراحی کارت ویزیت  از رنگ سازمانی خویش هم برای بک گراند کلی طراحی تان بهره مند شوید و هم این امکان را دارید که پس قضیه خودتان را سپید بگذارید و تنها لوگوتان را بر ان درج نمائید .– در طراحی لیوان کاغذی اعتنا داشته باشید مطالب دارای اهمیت را باطن آن جای دهید
چقدر امروز حالم خوبه. اصلا این روزها شدیدا حالم خوبه ولی امروز خیلی بیشتر خوبم. پنجشنبه ست و من از صبح که بیدار شدم حسی عجیب ولی آشنا در من موج میزنه‌. همان حس هایی که پیش از این فقط در دنیای مجردی درک کرده بودم. آن هم هر پنجشنبه. درست مثل امروز. امروز که اخر هفته ی درون من پر از احساسات نوستالژیک نسبت به وقایعی شده که شاید فقط در خیالاتم اتفاق میفتد!!!!
این اولین پست من بعداز ورود به دنیای جدید است. از دریچه ی دنیای امروزم که به پست های پیش از این
پاورپوینت اخلاق در پژوهش - 6 اسلاید
پاورپوینت اخلاق در پژوهش پاورپوینت اخلاق در پژوهش پاورپوینت اخلاق در پژوهش پاورپوینت اخلاق در پژوهش اولین مقررات بین المللی پژوهشی بر روی انسانها ( 1948) تاکید اصلی برروی رضایت داوطلبانه و آگاهانه پاورپوینت اخلاق در پژوهش   •رضایت انسان مورد آزمایش ، دقیقا باید اختیاری باشد •آزمایش باید نتایج مفید و پر ثمری داشته باشد •قبل از انسان روی حیوان کار شده باشد •هیچگونه آزار جسمی و خطر مرگ یا جراحت ناتوان کنن
با سلام و ادب و احترام
امروز شنبه 12 مرداد است.
هفته ای که گذشت را در این مطلب خواهم نوشت.
ظهر جمعه هفته گذشته (چهارم) بابا و ریحانه و زهرا از یزد برگشتند و الهه خانم و خواهرشان همانجا ماندند.
ظهر همه خانه ما بودند. عصر جمعه برای سرکشی از خونه ای که می سازیم به همراه خانم و بچه ها رفتیم تا هم دیوارها را آب بدهیم و هم صبحانه فرای کارگران را تهیه نماییم و شب خانه کمیل ماندیم.
روز شنبه کمیل خونه بابا بود. شب نیز ما رفتیم و ماندیم و بعد شام رفتیم امامزاد
روزهاست ننوشته ام ولی این بدان معنی نیست که نمی‌خوانمتان...
اما کجا بودم؟!
 اوایل مهر در یکی از اتاقهایم کمد نصب کردم و وسایلم را از انباری به کمدها منتقل کردم و همین یک هفته طول کشید...
 برای اتاقم قفسه ی کتاب سفارش دادم و طاقچه ی اتاق را تبدیل کردم به جایی برای کتابهایم و به آرزویی که همیشه داشتم ،یعنی یک اتاق با قفسه ای از کتاب و یک میز مطالعه و تختی زیر پنجره جامه ی عمل پوشانیدم:)
یک هفته ای هم به لطف خدا راهی سفر شدیم و چند روزی را مهمان امام
انواع درد پاشنه ی پا

درد پاشنه یکی از مشکلات معمول پا است . درد معمولا ً زیر پاشنه یا درست پشت آن رخ می‌دهد , جایی که تاندون آشیل به استخوان پاشنه متصل می‌شود . گاهی اوقات می‌تواند بر روی پاشنه تاثیر بگذارد .
درد که در پاشنه رخ می‌دهد , کف پایی کف پایی است . این معمول‌ترین علت درد پاشنه است .
درد پشت پاشنه آشیل است . درد هم می‌تواند روی قسمت درونی یا بیرونی پاشنه و پا تاثیر بگذارد .
در اغلب موارد , درد ناشی از آسیب نیست . در ابتدا , معمولا ً ملایم
عمل بینی ممکن است با عوارض و خطرات زیادی درگیر باشد که عوارض اصلی آن بعد از جراحی بروز می کنند. برداشتن و تراشیدن قوز بینی یکی از کاربردهای عمل بینی است که داوطلبان بسیار زیادی دارد. در حال حاضر، جراحی تنها راه حذف و برداشتن قوز بینی است. اما در بیشتر موارد، جراحی به یک عارضه به نام “open roof” منجر می شود که در ادامه ی مطلب بیشتر با آن آشنا خواهید شد وشما میتوانید با مراجعه پیش بهترین جراح بینی این کار را انجام دهید.
قوز بینی چرا به وجود می آید؟
د
انواع روش دبریدمان زخم
۴. دبریدمان  مکانیکی با استفاده از روش‌های آبیاری ، hydrotherapy ، مرطوب و خشک و یک تکنیک خراشیده شده‌است . این روش مقرون‌به‌صرفه است ، می‌تواند به بافت سالم آسیب برساند و معمولا ً دردآور است . لباس‌های مرطوب به خشک در وضعیت مراقبت طولانی‌مدت توسط ارزیابان این ایالت ، به خاطر گزینه‌های موجود در لباس مراقبت از زخم پیشرفته ، اخم می‌کنند . این نوع آرایش برای از بین بردن بافت زه‌کشی و مرده از زخم‌ها استفاده می‌شود . لباس
بسم الله الرحمن الرحیم

روزهای نقاهت رو سپری کردم و بعد از دو سه روز مهمان خانه پدری بودن به خانه برگشتم. اگرچه دلم میخواست به خانه برگردم اما هنوز جسمم تاب و توان کافی نداشت. به هر حال زندگی همین است. :) باید تاب آورد به هر شکل. 
قبل از این دوماهه بعد از یکسال کمی نظم و انظباط خانه داری ام سر و شکل آدم گونه ای به خود گرفته بود و روال کار دستم آمده بود. ولی بعد از این مدت دوباره به تنظیمات کارخانه برگشتم. :| 
آن قدر که شما خواننده های این جا فهمیده و
BCAA:
از جمله مهم ترین و مفید ترین مکمل در کلیه رشته های ورزشیBCAA از سه اسید چرب شاخه دار لوسین – ایزولوسین – والین ساخته شده است
در متابولیسم عضلات شرکت کرده در موارد فعالیت شدید یا در گرسنگی آسیب
جراحت این اسید آمینه ها اهمیت خاصی دارد که از کبد سنتز می شود مورد
استفاده قرار می گیرند.

متابولیک BCAA ها باعث افزایش پروتئین و گردش خون، مسیرهای سیگنالینگ و
متابولیسم گلوکز می شوند. اکسیداسیون BCAA ها ممکن است اکسیداسیون اسید های
چرب را افزایش دهد
در زندگی تودهء مردم ما که زندگی اش توده ای انباشته از عقده ها و رنج ها و جراحت هاست،و آرزوهای مُرده و امیدهای بر باد رفته و خواستن های سرکوفته و عشق های بی سرانجام و خشم های فرو خورده،و همه نبایستن و نخواستن و نتوانستن و نگذاشتن و نشدن و نگفتن و نرفتن و نه،و نه، و نه!،«عاشورا» زانوی مهربان سرنهادن و دامن مَحرمِ گریستن نیز هست.و در این فاجعهء هولناک بشری،هر کسی فاجعهء خویش را نیز می نالد.و دلهائی که در این روزگار،نه حق انتخاب،که حق احساس،و چشم
در تعریف زخم می توان گفت که، زخم باز یک جراحت در پوست هست که موجب
نمایان شدن بخش های زیر پوست و به طور معمول باعث خونریزی خارجی می شود.
این زخم ها در هر وسعتی که باشند عفونی شده و میکروب ها می توانند خیلی راحت
به قسمت های زیر پوست نفوذ کرده و بیشتر شوند. در نتیجه باید روی زخم ها به خوبی
تمیز و پوشیده شود و پوشش آن هم ثابت باشد.پوشاندن زخم در جلوگیری از خونریزی،
جلوگیری از آلودگی و جذب خون و ترشحات زخم کمک می کند و باعث التیام سریع زخم می گردد
در تعریف زخم می توان گفت که، زخم باز یک جراحت در پوست هست که موجب
نمایان شدن بخش های زیر پوست و به طور معمول باعث خونریزی خارجی می شود.
این زخم ها در هر وسعتی که باشند عفونی شده و میکروب ها می توانند خیلی راحت
به قسمت های زیر پوست نفوذ کرده و بیشتر شوند. در نتیجه باید روی زخم ها به خوبی
تمیز و پوشیده شود و پوشش آن هم ثابت باشد.پوشاندن زخم در جلوگیری از خونریزی،
جلوگیری از آلودگی و جذب خون و ترشحات زخم کمک می کند و باعث التیام سریع زخم می گردد
در روز شهـادت بـرادرم ...
ایشان با یک بلـدِ راه همراه مےشوند . هدف ، خانـه ای در بالای تپہ بـود ، بہ گفتہ بلدچی نقطه‌ای استـراتژیڪ بود ڪہ نبایـد سقـوط می‌کرد. با وجود ڪمبود آب و غـذا و مهمات، امیر و ۴نفر دیگر به بالای تپه بسمت خانہ رفتند.
حقیقتا امیـر آدم پای ڪاری بـود.
به محض ورود بہ حیاط خانہ، 
نفر جلوی امیر از ناحیه قلب مورد هدف 
تڪ تیراندازهای تروریست تڪفیـری 
قرار مے ‌گیـرد و زمین مے ‌خورد.
همرزم امیـر زنـده می ماند و 
امیـربرخلاف توصیه
همه زوجین به تعقیب یک رابطه جنسی خوب هستند ولی گاهی اوقات رابطه جنسی به جای لذت، دردآور است، به گزیده تر برای زنان. مطمئنا اگر در هنگام رابطه‌ی جنسی پرماسیدن درد کنید، گرایش تان را به یکدلی ی عمل جنسی از دست خواهید داد. درد اثناء رابطه جنسی یکتا از موارد رایج در میان زوجین است که معمولا بر نشان یک دشوار فانی استقرار شده و قابل بهبود است.

علت دانستن درد در رابطه ی و مسیر حل آن
- عدم آماده سازی و پیشنوازی
اغلب رابطه جنسی خشن و سریع، عدم آماده سا
زالو درمانی از دوران مصر باستان روشی مرسوم برای درمان ناهنجاری‌های سیستم عصبی، درمان مشکلات مربوط به دندان، مراقبت از پوست و عفونت‌ها بوده است. از آنجا که بزاق زالو حاوی پپتیدها و پروتئین‏های مربوط به لخته کردن خون است، امروزه در جراحی پلاستیک و دیگر جراحی‌های میکروسکوپی از آنها استفاده فراوانی می‌شود. این ترشحات به عنوان ماده ضد انعقاد نیز شناخته می‏شوند. خون‌رسانی زالوها به زخم و جراحت‌ها در بهبودی آنها تاثیر بسزایی دارد.
استفا
آموزش تاتو
آموزش تاتو بدن در آموزش تاتو از مبتدی تا پیشرفته با اعطای مدرک انجام می گردد.
تاتو از دیرباز با رنگهای مختلفی انجام میگرفته است.شایع ترین رنگهای که در تاتو استفاده می شود تاتو سبز،تاتو قهوه ای ،تاتو مشکی است.امروزه رنگهای سفید و قرمز نیز استفاده می گردد.
تاتو در ایران مشابه جوامع غربی با استفاده از سوزن الکتریکی انجام می گردد.اما مسئله ای که در تاتو بسیار اهمیت دارد رنگ می باشد.رنگهای مورد استفاده در تاتو بایستی استاندارد،ب
پاورپوینت انتقال خون
انتقال خون به فرایند انتقال خون یا فراورده‌های خونی از شخص اهداکننده به دستگاه گردش خون فرد دیگر گفته می‌شود.انتقال خون هنگامی صورت می‌گیرد که خون اهداشده پس از تجویز پزشک، با تزریق در سیاهرگ دریافت‌کننده، به‌طور مستقیم در جریان خون او وارد می‌شود.انتقال خون برای درمان بسیاری از مشکلات پزشکی فرد دریافت‌کننده، مانند بیماری‌های خونی، سرطان و نیز درمان برخی جراحت‌ها و جراحی‌های بزرگ که در آن خون از دست رفته‌است
آیا تا به حال یک زخم باز را دیده‌اید؟ زخم باز یک جراحت در سطح پوست است
که باعث نمایان شدن قسمت‌های زیر پوست شده و معمولا موجب خونریزی خارجی می‌شود.
این نوع زخم‌ها در هر وسعتی به سرعت عفونی شده و میکروب‌ها می‌توانند سریع به لایه‌های
عمقی‌تر پوست گسترش یافته و وارد گره‌های لنفاوی شده و از این مسیر تا سراسر بدن گسترش یابند.
بنابراین روی تمام زخم‌ها باید به درستی تمیز و پوشیده شود و پوشش آن نیز ثابت گردد.
پوشاندن صحیح زخم به کنترل خونریز
زمانی که با سربازان قدیمی کار می‌کنید که جراحات آن‌ها بدن ، مغز و احساسات آن‌ها را درگیر می‌کند، می‌تواند مشکل باشد که کجا شروع شود و چه چیزی باعث بزرگ‌ترین چالش می‌شود . واژه " polytrauma " به خودی خود نشان می‌دهد که ارائهکنندگان و بیماران باید درک کنند که چگونه تاثیر و درمان یک ضربه بر آسیب دیگر تاثیر می‌گذارد .کاترین همیلتون ، مدیر پرونده RN TBI / polytrauma در مرکز پزشکی امور سربازان قدیمی در پالوآلتو ، یک چیز را می‌داند که باید سریعا ً با استفاد
تگ­‌های عنوان تگ­های عنوان، مساوی آنلاین سر عنوان روزنامه‌­ها میباشند . 
این عنوان­‌ها در نوار مرورگر شما در هنگام باز کردن یک ورقه نشان داده می‌­شوند . 
تگ HTML آن ها title نامیده می‌­شود . ولی هنگامی بحث بلاگ است، اکثر اوقات به شکل h1-tag در می‌­آید که نشان دهنده­ عنوان اولیه میباشد . 
بهترین سئو کار
هر برگه باید صرفا یک تیتر اول ( h1-tag) داشته باشد تا عنوان برای گوگل صریح و واضح باشد . 
صفحه­ محتوای وب‌سایت از چند چیز دیگر هم تشکیل شده میباشد که
واما بعد، منقول است از جناب مولانا که:
هفت شهر عشق را عطّار گشت            ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

این هفت شهرعشق چیست وکجاست ؟جناب عطار خود چنین می‌گوید:روی نه بر خاک گرم و خاک کوی        زانک هر مجروح را داغست رویچون تو می‌بینی جراحت روح را          داغ نیکوتر بود مجروح راتا نیاری داغ دل این جایگاه                 کی توان کردن بسوی تو نگاهداغ دل آور که در میدان درد               اهل دل از داغ بشناسند مرددیگری گفتش که‌ای دارای را
زخم پای دیابتی یک زخم یا زخم باز است که در حدود ۱۵ درصد بیماران مبتلا به دیابت رخ می‌دهد و عموما ً در پایین پا قرار دارد . از بین افرادی که مبتلا به سرطان هستند ، ۶ درصد به خاطر عفونت و یا دیگر عوارض مربوط به زخم در بیمارستان بستری خواهند شد .
دیابت عامل اصلی قطع عضو بدون ضربه در ایالات‌متحده است و حدود ۱۴ تا ۲۴ درصد از بیماران مبتلا به دیابت که مبتلا به سرطان هستند ، به قطع عضو نیاز دارند . کنترل پاها مربوط به ۸۵ درصد قطع عضو مربوط به دیابت است.
چگونگی مراقبت از زخم بستر  ، یک ناحیه از پوست است که زمانی که چیزی به مالیدن یا فشار در مقابل پوست ادامه می‌دهد ، تجزیه می‌شود .
موجب زخم فشار زمانی رخ می‌دهد که فشار زیادی روی پوست برای مدت زیادی وجود دارد . این باعث کاهش جریان خون در منطقه می‌شود . بدون خون کافی ، پوست می‌تواند بمیرد و زخم نیز ممکن است شکل بگیرد .
شما به احتمال زیاد دچار درد شدید می‌شوید : از یک صندلی چرخدار استفاده کنید یا برای مدتی طولانی در رختخواب بمانید مگر بیماری دیاب
* سوگند به روز وقتی نور میگیرد و به شب وقتی آرام می گیرد که من نه تو را رها کرده ام و نه با تو دشمنی کرده ام (ضحی 1-2)
* افسوس که هرکس را به تو فرستادم تا به تو بگویم دوستت دارم و راهی پیش پایت بگذارم، او را که مرا به سخره گرفتی ( یس 30 )
* و هیچ پیامی از پیام هایم به تو مرسید مگر از آن روی گردانیدی ( انعام 4 )
* و با خشم رفتی و فکر کردی هرگز بر تو قدرتی نداشته ام ( انعام 4 )
* و مرا به مبارزه طلبیدی و چنان متوهم شدی که گمان بردی خودت بر همه چیز قدرت داری ( یونس 4 )
*
درمان زخم عفونی

وقتی باکتری وارد زخم می‌شود و شروع به ضرب می‌کند , عوامل خطر قطع می‌شوند . این باکتری‌ها ممکن است از پوست اطراف , محیط خارجی یا شی ناشی از آسیب دیدن کنند .
تمیز کردن و محافظت از زخم برای کاهش خطر عفونت مهم است .
خطر عفونت زخم در صورتی بیشتر است که: زخم بزرگ , عمیق باشد و یا ذرات خارجی لبه دندانه‌دار یا ذرات خارجی وارد زخم شده و علت جراحت ناشی از زخم چرکین , زنگ‌زده یا آلوده باشد و عوامل محیطی نیز می‌توانند خطر عفونت را افزایش ده
مبارزه با فساد اداری
مدیریت دولتی برای مدیریت فساد به ابزار‌های مختلفی متوسل شده و
اندیشمندان، دیدگاههای مختلفی برای مدیریت فساد ارایه کرده‌اند.یکی از این دیدگاهها «دیدگاه زندان تمام‌دید» است که براساس آن، فناوری اطلاعات، کلید اصلی و توانساز کنترل فساد تصور می‌شود.در
این مقاله با ارایه چند مثال به نقد این دیدگاه پرداخته، استدلال می‌ شود
که فناوری اطلاعات نه تنها اثر قابل ملاحظه‌ای بر مدیریت فساد ندارد، بلکه
در برخی موارد خود فرصت
حماسه تپه برهانی: بخوانید روایت آدم هایی که از جنس کوهند، محکم و استوار.
حماسه تپه برهانی : سیدحمیدرضا طالقانی
معرفی:
وقتی کتاب را شروع کردم خیلی نظرم رو جلب نکرد اما از سرکنجکاوی ان را کنار نگذاشتم. هرچه جلوتر رفتم برای خواندن آن مصمم ترشدم می خواندم و در خودم اشک می ریختم. شرح حال جمعی از رزمندگان است که همگی بوی شهادت می دهند.همگی رسیده اند به ورودی بهشت….. اصلا نمی توانم توصیفشان کنم. فقط باید سطرسطر تپه برهانی را با جان و دل بخوانی.
خلاصه:
زخم یا زخم که زمان بیشتری برای درمان دارد می‌تواند نشان‌دهنده بیماری زمینه‌ای مانند دیابت باشد که تاثیر مستقیم بر توانایی بدن در التیام زخم دارد . دیابت پاسخ مستقیم به ناتوانی موجود در تولید یا استفاده از انسولین است . انسولین هورمونی است که می‌تواند گلوکز , یا شکر را به انرژی تبدیل کند . این امر تاثیر مستقیمی بر توانایی بدن در التیام زخم دارد .
زخم‌ها در بیماران مبتلا به دیابت نه تنها به آهستگی التیام می‌یابند بلکه پتانسیل بیشتری برای ب
آیا تا به حال یک زخم باز را دیده‌اید؟ زخم باز یک جراحت در سطح پوست است
که باعث نمایان شدن قسمت‌های زیر پوست شده و معمولا موجب خونریزی خارجی می‌شود.
این نوع زخم‌ها در هر وسعتی به سرعت عفونی شده و میکروب‌ها می‌توانند سریع به لایه‌های
عمقی‌تر پوست گسترش یافته و وارد گره‌های لنفاوی شده و از این مسیر تا سراسر بدن گسترش یابند.
بنابراین روی تمام زخم‌ها باید به درستی تمیز و پوشیده شود و پوشش آن نیز ثابت گردد.
پوشاندن صحیح زخم به کنترل خونریز
پاک کردن چشم های پف خسته با کیسه های چای سرد
نکات زیبایی طبیعی برای چشم های پف خسته
کوتاهتر از یک دقیقه چای داغ سبز، سیاه و یا چای را در آب گرم بشویید. سپس کیسه های چای را از آب برداشته و در یک کاسه کوچک در یخچال قرار دهید. پس از سرد شدن، 1 کیسه را روی هر پلکانی بسته قرار دهید. 5 تا 15 دقیقه در معرض هوای خود قرار دهید. این ویدیو را تماشا کنید اگر میخواهید من این را توضیح دهید.

استفاده از تمشک و روغن نارگیل برای لب های روشن
نکات زیبایی طبیعی برای لب ها
روش‌های شستشوی فرش ها بسته به جور آن ها و میزان ظرافتشان متفاوت است و شستشوی درست و اصولی آن‌ها در مراقبت کیفیت و ارتقاء طول عمرشان زیاد اثر گذار می باشد .  بهترین قالیشویی در مشهد برای نمونه فرش ماشینی ابریشم تصنعی و مصنوعی به استدلال ظرافتش بایستی بوسیله قالی‌شویی‌های مطمئن شسته شود . منش شستن فرش پوست نیز مانند انواع دیگر فرش مختص و ویژه است تا زیبایی ظاهری‌اش محافظت شود و دچار زخم نشود .
فرشپوست چیست؟ پیش از توضیح منش شستن فرش پوست ، ک
بک‌لینک‌های 
مضر آن‌هایی می‌باشند که: ۱ . 
از سایت‌های غیرمرتبط می‌باشند؛ ۲ . 
تعداد لینک‌های خروجی فراوان زیادی دارند؛ ۳ . 
از سایت‌هایی با IPهایی که اسپم شناخته شده‌اند هستند؛ ۴ .‌ 
Anchor text شما را دوچندان تکرار کرده‌‌اند؛ ۵ . خودشان هم تولید محتوا نمی‌کنند . 
سئو در مشهد
ویژگی ها 
بک‌لینک‌های بد: 
۱ . 
لینک‌شدن کلمه‌ی حیاتی کلیدی سایت: مثلا در صورتیکه تارنما د سئو است، در تمامی جا به کلمه سئو لینک و پیوند میگردد . این لینک غیره طبیعی
#موارد_پرداخت_دیه_از_بیت_المال
هرگاه در اثر خطای قاضی، در حکم و یا تشخیص موضوع و یا تطبق حکم بر موضوع، ‌شخص بی‌گناهی محکوم به مرگ شده و متحمل خسارت بدنی شود دیه قتل یا جراحت از بیت‌المال است، خطای قاضی به این علت که قاضی شرایط قضاوت را ندارد و یا خلاف کتاب و سنت حکم کرده است. 
در مواردی که لوث علیه شخصی محقق شده باشد ، ولی اولیاءدم حاضر به قسامه نشوند، در صورتی که متهم و اقربای او قسامه را اجرا کنند ، قصاص از متهم ساقط شده و بیت‌المال،‌ دیه مق
دردهای مزمن مقعدی گاهی نشان دهنده مشکل جدیدی هستند. مشکلی که می توان آن را میگرن مقعدی نامید. این مشکل را به دلایل نزدیک با میگرن باید میگرن مقعد نامید.این درد دائمی نیست و بر خلاف بیماریهای انتهای روده و مقعد هیچگونه سابقه ای از آسیب و یا اثری از هموروئید، عفونت، جراحت، فیستول و تغییرات ساختاری دربافت و یا اطراف آن نشان نمی دهد.

علائم و نشانه های دردهای مقعد با عنوان میگرن مقعدی 
در این مورد بیمار از درد غیر عضوی آزاردهنده در 180 درجه در
ترک الکل یا ترک اعتیاد به الکل به عنوان یک ماده آسیب زا، اعتیادآور و در دسترس بسیار مسئله حیاتی است. به دلیل شرایط فرهنگی جامعه، ممنوعیت مصرف الکل باعث سوءاستفاده های افراد سود جو شده است. آن ها هر ماده خطرناکی به عنوان مشروبات الکی در بین مردم توزیع می کنند. مصرف زیاد الکل اثرات بسیار مخرب جسمی مثل کوری، کما و مرگ، و اثرات روانی مثل توهم، زوال عقل و فراموشی و همچنین اثرات اجتماعی مثل فحشا، درگیری، جراحت و قتل برجای می گذارد. ترک الکل به صو
یقین اشتباه 7- گوگل برای تمام بک پیوند های گرفته گردیده از تارنما های دارای اعتبار قیمت قائل میباشدیکسری نکته در رابطه بک پیوند ها را می بایست یاد‌آوری کنیم. اولیه آنکه اعتبار دامنه‌ای که به شما لینک و پیوند داده‌میباشد فقط وقتی بها دارااست که ارتباطی بین تارنما شما و وب سایت لینک و پیوند دهنده از دید محتوا وجود داشته‌باشد. مسئله دیگر آن میباشد که یوزرها با ادامه دادن لینک و پیوند یک مورد بایستی داده ها بیشتری در رابطه آن مورد به دست بیاور
کاشت مو
کاشت مو یا پیوند مو به تکنیک جراحی گفته می شود که در آن ریشه های مو , تک تک از منطقه اهداکننده به حیطه در حال ریزش مو و یا خالی از مو برده می شود . از این راه بیش تر برای معالجه ریزش مو مردانه استفاده می شود و طی آن ریشه هایی که به شکل ژنتیکی درمقابل ریزش مقاوم می باشند به منطقه طاس برده میشوند . به علاوه از این شیوه برای مرمت ابرو , مژه , محاسن , موهای سینه و منطقه تناسلی و پوشاندن محل جراحت های ناشی از تصادف یا جراحی مثل کشیدن پوست و کاشت مو
ویتامین یکی از فاکتورهای مهم سلامتی است و فقدانش سلامت جسم و روان را مورد تهدید قرار می‌دهد.
گاهی‌ اوقات و به دلایل مختلف، بدن ما تمام مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز خود را دریافت نمی‌کند. در چنین حالتی، دچار کمبود ویتامین می‌شویم. کمبود ویتامین‌ می‌تواند مشکلاتی در بدن به‌وجود بیاورد. بنابراین مهم است که علائم کمبود ویتامین‌های مختلف را بشناسیم. در این مقاله دربارۀ علائم کمبود ویتامین A در بدن توضیح می‎دهیم.
به گزارش مجله دلتا؛ و
آن‌گاه، درین مرحله طریق وریفای کردن یا این که تایید کردن را تعیین می کنیم که رایج ترین طرز بارگزاری درین نصیب آپلود فولدر Html می‌باشد که به ما ارائه میشود که می بایست آن را بر روی هاست آپلود نماییم. 
بهترین سئو کار
robots.txt خویش را باصرفه فرماییدبعداز تهیه کردن دامنه برگزیده، نوبت به نظارت کردن و seo پوشه robots.txt می‌رسد.robots.txt چه میباشد؟ robots.txt یک فولدر متنی میباشد که در ریشه اصلی دایرکتوری وب سایت شما جای‌دارد و برای موتورهای کاوش گزینش می‌کند ک
ویژگی‌های محصول

وزن خالص: 1800 گرم

وزن با بسته بندی: 1850 گرم

شیوه نگهداری: خشک و خنک

مناسب برای: همه

سایر توضیحات: جای خشک و خنک

زمان ماندگاری: 1سال

درباره محصول
روغن ارده کنجد استفاده کنید از بیماریها
خواص :1-کاهش دهنده سطح کلسترول بد خون(LDL) و افزایش جذب کلسترول خوب(HDL)2-کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشار خون بالا3-جلوگیری از سرطان‌های سینه، پروستات وروغن ارده کنجد استفاده کنید از بیماریها در امان باشیدروغن ارده کنجدکنجد در بین دانه های روغ
انواع مختلف کاشت مو
دو شیوه برای برای پیوند مو وجود دارد: پیوند شکافی و میکروگرافی
در پیوند شکافی، ۴ تا ۱۰ مو در هر شکاف کاشته می‌شود اما در میکروگرافی در هر شکاف یک تا دو مو، بسته به میزان پوشش کاشته می‌شود.
بهتر است انتخاب نوع کاشت را به پزشک خود بسپارید. پزشک بر اساس الگوی ریزش و طاسی بیمار و منطقه‌ای موها از آن برداشته می‌شود نوع روش کاشت را تشخیص می‌دهد.

مزایای کاشت مو
با کاشت مو اعتماد به نفس خودتان را میتونید بیشتر کنید
کاشت مو می‌

گارد موتور سیکلت وسیله ایست فلزی و سنگین که برای دو قسمت جلو و عقب موتور سیکلت تعبیه شده است و وظیفه دارد که از وارد شدن ضربه به بدن و بخصوص پاهای موتور سوار و همچنین قسمت های مختلف موتور سیکلت جلوگیری نماید.
گارد ها در طرح و شکل های مختلف ارائه میشوند و بخصوص برای موتور سیکلت های نسل جدید ایران طرح های آن متنوع میباشد.
یکی از برند های برتر تولید کننده لوازم فلزی موتور سیکلت، آرت موتور میباشد که لوازم فلزی آن، از با کیفیت ترین لوازم فلزی موت
ویژگی‌های محصول

وزن خالص: 1800 گرم

وزن با بسته بندی: 1850 گرم

شیوه نگهداری: خشک و خنک

مناسب برای: همه

سایر توضیحات: جای خشک و خنک

زمان ماندگاری: 1سال

درباره محصول
روغن ارده کنجد استفاده کنید از بیماریها
خواص :1-کاهش دهنده سطح کلسترول بد خون(LDL) و افزایش جذب کلسترول خوب(HDL)2-کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشار خون بالا3-جلوگیری از سرطان‌های سینه، پروستات وروغن ارده کنجد استفاده کنید از بیماریها در امان باشیدروغن ارده کنجدکنجد در بین دانه های روغ
نگه‌داشتن عطسه ممکن است عوارض نامطلوب و گاهی بسیار خطرناک برای سلامتی ما در پی داشته باشد.
همیشه عطسه بدترین زمان را برای آمدن انتخاب می‌کند؛ سالن ساکت سینما، آسانسور پر از آدم یا درست در لحظۀ قراری مهم. زمان‌هایی وجود دارد که نمی‌خواهید مواد موجود در عطسه‌ را در آن مکان پخش کنید. آیا نگه‌داشتن عطسه خطرناک نیست؟
به گزارش مجله دلتا؛ عطسه‌ها چنان قدرتمند هستند که ذرات همراه ‌با آن‌ها می‌توانند تا ۶ تا ۸ متر دورتر بروند.
اگر شما دهان یا ب
خاصیت و مختصات گوشت اردکاردک نیز همانند غاز از پاراگراف طیوران آبدوست و از خانواده مرغابی سانان است. به جهت سازش بالایی که اردک دارااست میتوان آن را در اشکال فضا ها رشد بخشید، براین اساس در سراسر جمهوری اسلامی ایران می قدرت گوشت اردک پیدا نمود. گوشت و تخم اردک دارنده بها غذایی بالایی بوده و در سفره غذایی اکثر ایرانیان یافت می‌شود.
ماشین جوجه کشی
گوشت اردک در مقایسه با گوشت مرغ هم از رنگ تیره تری شامل است و هم از مقدار انرژی بیشتری برخوردار‌

فوبیاهای عجیب جهان
فوبیاهای عجیب جهان
آیا فوبیاهای عجیب جهان را می شناسید؟ آیا درباره انواع فوبیا چیزی شنیده اید؟ فوبیا ترس بسیار شدید و بی دلیل از چیزی را می گویند که می تواند باعث اختلال و بروز مشکل در زندگی روزمره فرد شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

رابطه فوبیا و اضطراب
در حقیقت فوبیا نوعی اضطراب است. همانطور که می دانید اضطراب بسیار شایع است. آمارها نشان می دهد 30 درصد از افراد در دنیا از اضطراب رن
برای این‎که بتوانیم در استخرهای عمومی سلامتی و ایمنی خود را حفظ کنیم، لازم است مواردی را رعایت کنیم.
شنا در استخر یکی از تفریحات لذت‌بخش روزهای گرم تابستان است. اما حقیقت آن است که این ورزش مفرح با خطراتی هم همراه است، از بیماری‌های پوستی و عفونت‌ها گرفته تا صدمات فیزیکی.
قبل از شنا در استخر، دوش بگیرید
به گزارش مجله دلتا؛ اگر چند روز از حمام کردن‎تان گذشته باشد، با وجود چربی، عرق، کرم ضد آفتاب، مواد دفع‌کننده‌ی حشرات، مواد آرایشی و انو
قسمت سوم خواص دارویی اعجاب انگیز آلوورا 
برای مطالعه قسمت های قبلی به پست های پیشین وبلاگ مراجعه کنید 
برای خرید اینترنتی آلوورا به پیج اینستاگرام ما مراجعه فرمایید یا با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمائید 
09900573006
09900573007
قسمت سوم :
آلوئه ورا در درمان زخم ها و جراحت ها و سوختگی:ژل این گیاه دارای آنزیم های گلوکوماناز، آرابینانز، گالاکتاز است که در درمان سوختگی و جراحات بسیار مناسب است. این ماده روند درمان بسیاری از جراحات پوستی از جمله زخ
درمان زخم پای دیابتی
درمان موفق درمان زخم پای دیابتی شامل رسیدگی به این سه مساله اصلی است: debridement ، تخلیه تخلیه ، و کنترل عفونت .
debridement debridement شامل حذف همه بافت necrotic ، callus peri ، و بدنه‌های خارجی به بافت ماندگار است . مراقبت مناسب برای کاهش خطر عفونت و کاهش فشار پیش از جراحت ضروری است که می‌تواند مانع از انقباض و درمان نرمال بدن شود . پس از debridement ، زخم باید با آب‌نمک یا تمیز کننده آبیاری شود و یک آرایش باید اعمال شود .
Dressings باید از مسدود کردن باف
حجامت، گرفتن خون از افراد مبتلا به بیماری است که بدون نظر پزشک خطرناک و بدون اثر درمانی است. سید ضیاالدین لطیف زاده متخصص خون و سرطان با بیان این مطلب به خبرنگار گروه پزشکی ایسنا گفت: حجامت در دهه‌های گذشته به‌دلیل کمبود امکانات پزشکی برای درمان بیماریهای قلبی و ریوی به‌کار می‌رفت.متخصص خون و سرطان در گفت و گو با خبر:
 احساس بهبودی بیماران بعد از حجامت تلقینی است نه درمانی. وی افزود: حجامت در نزد پزشکان مترادف با فسد درمانی است که خون اضاف

موتور سیکلت وسیله نقلیه ای سبک، کم خرج و تقریبا با دردسر های کمتر از خودرو میباشد که در مسافت های درون شهری استفاده های بسیار گسترده ای دارد. استفاده از موتور سیکلت باعث میشود که شما به راحتی و بدون گیر افتادن در ترافیک های سنگین و اتلاف وقت کمتر به مقصد خود برسید.
اما استفاده از این وسیله مقرون به صرفه و ایده آل، یک سری مضرات هم دارد که نمیتوان از آن ها چشم پوشی نمود. از جمله امنیت جانیراکب موتور سیکلت که بسیار پایینتر از رانندگان سایر وسا
عوارض تزریق بوتاکس در اطراف چشم !!!
عوارض تزریق بوتاکس در اطراف چشم

عوارض تزریق های بوتاکس در منطقه پری اوربیتال معمولا مربوط به خود تزریق یا تأثیر دارو است. عوارض تزریق معمولا مربوط به درد و کبود شدن است. می توان با استفاده از یخ پیش از درمان، موضعی یا هوای سرد، ناراحتی را به حداقل رساند، اگرچه این کار ضروری نمی باشد.
رگ های برجسته اغلب در منطقه گوشه خارجی چشم دیده می شوند، که مستعد جراحت در طول تزریق بوتاکس می باشند. در تلاش برای اجتناب ا
امروز سه روز میشه که سیل اومده. هنوز شهر ویروونه و کسی حتی آهن پاره های پل های تخریبی رو دور ننداخته چه برسه به این که بخواد ترمیم یا بازسازی رو انجام بده. اینجا خرم آباد بود. اما الان نه خرمه و نه آباد. استثنا حق میدم بهشون که اینجا رو رها کنن چون پلدختر به شدت اوضاع وحشتناکه. شما نمیدونید و نمیبینید چه خبره. شبکه استانی هرچند با سانسور ولی جزیی تر از شبکه های سراسری واقعیات رو نشون میده. از اون گذشته دوستای من که با گروه های جهادی رفتن اونجا که

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سمرقند آرشیو خبرهای مهم بهترین منبع آموزشی پاورپوینت فصل ۳ حسابداری مدیریت استراتژیک محمد نمازی بهترین اجاره خودرو در تهران فیلینـــگ نوشت ویکی بوکز پتیلن صنعت بیت وان نظام مهندسی